Resultat

Resultat Sthlm Rumble 2015

Damer Lag Poäng Tid

1. Helena Nyström Emma Bölske (Team Helena&Emma) - 1375p, 2:51:30
2. Lottis Sparrman Anna Eklund (Team House Of Lola) - 1181p, 2:54:13
3. Karin Norr Anneli Hollén (Kaneli) - 718p, 2:42:48
4. Sofia Persson Björk Charlotta Sjölander (Tvillingarna) - 656p, 2:45:56
5. Eeva Martikainen Karin Ringnér (Rumblegirls) - 450p, 2:46:53
6. Filippa Stenman Maria Karlsson (The Mamas) - 362p, 3:00:30

Herrar Lag Poäng Tid

1. Tobias Öström Martin Holmstrand (Team Outdoorexperten) - 1901p, 2:49:30
2. Calle Hagström Andreas Bjurman (Sälens IF - Spark) - 1748p, 2:57:07
3. Peter Grafström Tomas Granberg (Team Rotmattan) - 1438p, 2:54:42
4. Erik Gunnarsson Mattias Persson (Sälens IF Genius Team) - 1435p, 2:55:59
5. Stefan Hed Fredrik Skogsjö (Team Ironman & Ironiman) - 1430p, 2:57:43
6. Simon Stefansson Simon Broström (Super Simon Brothers) - 1405p, 2:52:27
7. Pelle Holgersson Erik Willén (After Run) - 1403p, 2:52:22
8. Andreas Johansson Stefan Gyllersjö (Team Cykelcenter Eskilstuna) - 1372p, 2:49:32
9. Fredrik Lindberg Terje Steisjö (Team Exfil) - 1173p, 2:46:13
10. Mattias Krantz Christian Törnqvist (Team MC) - 1019p, 2:47:34
11. Magnus Eckeskog Andreas Bolin (Kråkboll) - 883p, 2:53:36
12. Kim Kåberg Kristofer Heder (Hedersknösarna) - 795p, 2:50:51
13. Robert Pettersson Nader Hakimi-Fard (Östermalm Ironman Klubb) - 768p, 2:58:22
14. Anders Jenner Peter Karlsson (Team Mequa) - 764p, 2:37:20
15. Christoffer Tanner Robert Haglund (Team Tälje) - 694, 3:03:24
16. Fredrik De Mar'e Bo Hellblom (The Oldboys) - 663p, 2:37:28
17. Joakim Wangler Max Ahston (Cruiseboda Crew) - 648p, 2:45:09
18. Hans Larsson Anders Westerlund (Municycle Team) - 615p, 2:54:38
19. Deltagare Krister Peldán Mikael Östling (Glidarna) - 449p, 2:52:29

Mix Lag Poäng Tid

1. Linus Ericsson Annelie Persson (Giant Leap) - 1462p, 2:57:14
2. Patrik Nise Lena Nise (Team Nise) - 1249p, 2:41:55
3. Victor Göran Lisa Gabrielsson (Lisa & Victor) - 1212p, 2:58:32
4. Erik Edgren Cecilia Ljung (Ältapacket) - 1191p, 2:52:46
5. Christian Hedlund Anna Hedlund (Team Hellas - SMS) - 1165p, 2:51:10
6. Per Vesterlund Teresa Vesterlund (Vest) - 1161p, 2:59:26
7. Johan Stenberg Mia Lind (Liv och Lust) - 1113p, 2:52:20
8. Helene Ripa Ronnie Pettersson (InteHeltHundra) - 1039p, 2:30:55
9. Anders Hillström Åsa Åstrand (Ett Gävla Lag) - 1028p, 2:55:17
10. Lisa Nissa Marcus Nissa (Sälena) - 1000p, 2:59:09
11. Katrin Bevemyr Johan Bevemyr (Joyride) - 980p, 2:54:48
12. Helena Elffors Ulf Andersson (Team Andefors) - 928p, 2:54:11
13. Catarina Henriksson Ludvig Henriksson (Träningsinspiratören) - 867p, 2:48:51
14. Anna Björk Maths Jangenfalk (Löken och Hajen) - 862p, 2:45:08
15. Micke Stenemyr Lenka Zatloukalova (Team Över Sten & Myr) - 843p, 2:45:19
16. Peter Hagren Karin Hagren (JOYRUN) - 804p, 2:35:42
17. Ingvar Nybeson Hanna Nybeson (Nybeson) - 732p, 2:59:08
18. Emma Eriksson Joakim Dofs (Team Snäv 2.0) - 638p, 2:37:51
19. Sofia Demnert Jonas Demnert (StockholmsBuss Sports Team) - 580p, 2:40:38
20. Elsa Christenson Freddi Haataja (Team Enhjuling) - 563p, 2:40:22

 

Fullständigt resultat med sträcktider hittar ni här >>